Ukupno: 204759

Projekt: Seksualno nasilje - edukacijski i preventivni program 2 - Junior"

Završena je provedba radionica u okviru pilot projekta u kojem sudjelujemo kao partneri. Radionice su provodile stručne suradnice.

Specifični ciljevi su:

1. povećati kapacitete relevantnih dionika i stručnjaka/inja u području prevencije seksualnog nasilja nad djecom kroz povećanje razine znanja i jačanje multisektorske suradnje
  2. razviti, pilotirati, implementirati i evaluirati SNEP 2 – junior (program prevencije seksualnog nasilja za više razrede osnovnih škola) te procijeniti njegov učinak
  3. aktivno uključiti djecu u prevenciju seksualnog nasilja te senzibilizirati i osvijestiti širu javnost o problematici seksualnog nasilja nad djecom
  4. osigurati specijalizirane, pristupačne i visoko kvalitetne usluge osobama koje su preživjele seksualno nasilje, s naglaskom na djecu od 16 do 18 godina te njihove roditelje.

Provedba projekta financirana je od strane Europske unije u okviru Programa o pravima, jednakosti i građanstvu (2014. – 2020.), REC-AG-2020/REC-RDAP-GBV-AG-2020. Nositeljica projekta je Ženska soba, a partneri na projektu su Pravobraniteljica za djecu Republike Hrvatske, CESI – Centar za edukaciju, savjetovanje i istraživanje, Udruga sudaca za mladež, obiteljskih sudaca i stručnjaka za djecu i mladež, OŠ Dragutina Tadijanovića Petrinja, OŠ ”Kantrida” Rijeka, OŠ Bedekovčina, OŠ ”Slava Raškaj” Ozalj, OŠ ”Antun Mihanović” Slavonski Brod, OŠ Veruda Pula, OŠ Matka Laginje Zagreb, Rape Crisis Network Ireland i Change Attitude (Švedska).