Likovni natječaj "Hrvatski branitelji - junaci modernog doba"

Učenici četvrtih razreda naše škole: Leona Divjakinja, Mia Mašaberg, Borna Pereković, Maja Dražetić, Sara Horvatić, Mia Jambrović, Una Grbeša, Zara Radučević, Petra Prka, Tomo Pereković, Matija Novaković, Toni Šušmeg, Lora Štajdohar i Eva Holsinger sudjelovali su sa svojim učiteljicama Sanjom Babić, Marinom Bubaš, Bojanom Ognjenović Novaković i Ivom Vuljak na natječaju koji je raspisala SMŽ za likovne radove na temu "𝐇𝐫𝐯𝐚𝐭𝐬𝐤𝐢 𝐛𝐫𝐚𝐧𝐢𝐭𝐞𝐥𝐣𝐢 - 𝐣𝐮𝐧𝐚𝐜𝐢 𝐦𝐨𝐝𝐞𝐫𝐧𝐨𝐠 𝐝𝐨𝐛𝐚".

Primio ih je župan Ivan Celjak te im uručio zahvalnice, a tom je prigodom i rekao:

,,Željeli smo na drugačiji način povezati našu mladost i naše hrvatske branitelje, stoga smo prošle godine putem Upravnog odjela za poslove župana osmislili ovakav javni poziv gdje učenici kroz literarno i likovno stvaralaštvo pokazuju svoje osjećaje vezane uz Domovinski rat i njegove junake - hrvatske branitelje.
Prekrasan završetak obilježavanja ovog svečanog Dana, u prepunoj Strukovnoj školi s našom djecom, čiji su djedovi ostvarili višestoljetni san Hrvatica i Hrvata o slobodnoj domovini.
To su radovi naše budućnosti zbog kojih su njihovi djedovi i naši očevi stvorili Domovinu.''

objavio: Ivana Mašić   datum: 19. 10. 2023.