Kratko o nama

Škola koja od 2005. godine s ponosom nosi ime velikog pjesnika Dragutina Tadijanovića, djeluje i radi već  51. godinu.

Školska knjižnica osnovana je 1970. godine kada je izgrađena nova škola i zauzima prostor od 65 m2, ima 12 čitateljskih mjesta i informatički kutić namjenjen učenicima za rad i igru. U sklopu knjižnice nalazi se kabinet od 35 m2 u koji je smješten učiteljski fond s postojećom AV građom.

Knjižnica raspolaže s 5451 knjigom, od kojih je 1024 naslova stručne literature. Od 2002. godine u knjižnici radi Ljiljana Pavlović, prof. i dipl. knjižničarka.

U knjižnici Mladi knjižničari zajedno s knjižničarkom pripremaju zanimljive radionice, kratke igrokaze, pomažu u organizaciji književnih susreta, izradom plakata obilježavamo značajne obljetnice i druge zanimljivosti.

Kao poseban dan za Mlade knjižničare odabrali smo dan  Sv. Nikole kada već godinama knjižničari imaju mali domjenak s tombolom. Na taj način zaključujemo prvo polugodište i veselimo se dolazećim praznicima. Tom prigodom rastajemo se kratkom citatom:

„Putujte s rečenicama u beskonačnost i otkrit ćete sebe u svemu. Igrajte se! Smijte se! Čitajte sa srcem!"

( Sanja Pilić )

RADNO VRIJEME KNJIŽNICE

PONEDJELJAK, UTORAK, ČETVRTAK, PETAK 8.00 – 14.00

SRIJEDA KNJIŽNICA MOŠĆENICA