Ukupno: 204762

Noć geografije

U auli škole, 1. travnja 2022., učenici su sudjelovali na predavanjima i radionicama kojima je cilj bio upoznati učenike s geografijom i njezinom primjenom u svakodnevnom životu.

Na ovaj način, škole su se uključile u svjetski projekt u kojem je sudjelovalo preko 250 škola diljem svijeta.
U radionicama, koje su vodili učenici dodatne nastave geografije i astronomije naše škole i 1. OŠ Petrinje, sudjelovalo je 50-ak učenika. Teme radionica bile su raznolike te je svatko pronašao nešto za sebe:
- Kako izraditi kompas? (izrada kompasa) – kako od ekoloških materijala izraditi kompas
- Mali meteo kutak: oblak u boci, duga, tornado, kiša (pokusi)
- Vulkani – izradimo vulkan (pokus: gustoća tekućine – usporedba s magmom koja izlazi iz vulkana, erupcija vulkana u dvorištu škole)
- Potresi – izrada seizmografa te očitavanje jačine potresa na seizmogramu, prikaz tektonike ploča na modelima, pokus u kojem se simulira tsunami
- VR naočale (lebdimo nad Zemljom i upoznajmo ju)
Učenici su poslušali i dva kratka interaktivna predavanja Čuda neba iznad nas i Zašto se tresemo?.
Na samom kraju druženja, koje je potrajalo od 19:00 do 20:45 sati, učenici su odigrali kviz znanja te osvojili slatke nagrade. Organizatori događanja bili su njihovi učitelji: Marija Ros Kozarić, Ivan Jajčević i Marin Čakarić.